עברית

“תבחרו נכון את בית הספר”

 

“מנוע החיפוש הראשון בצרפתית”

 

עמותת עמי ישראל לעידוד העליה והצלחת הקליטה פועלת מאז הקמתה ב 2005 בתחומים השונים המרכיבים את מלאכת עידוד העליה וקליטת העולים החדשים דוברי צרפתית בארץ.

בין יתר התחומים, תחום החינוך וקליטת התלמידים העולים בארץ הינו תחום בעל משקל גבוהה בהצלחת קליטת המשפחות בארץ. החינוך עומד במרכז המשימות של המשפחה היהודית בגולה הן לשמרית הזהות היהודית והן להנחלת המורשת, מצוותיה וערכיה.

כבר בתחילת הדרך זהינו את הבלם המונע ממי שאינו שולט בעברית לגשת לאוצר המידע המוגש לכל אזרח המתענין במערכת החינוך על כל רבדיו על דפי האינטרנט.
לכן החלטנו להעמיד לטובת מועמדי העליה והעולים החדשים כלי שיקל עליהם לבחור על בסיס מידע ברור ובדוק את מסגרות בתי הספר התואמים את רצונותיו ואת השקפותיו. סיסמת האתר :
“תבחרו נכון את בית הספר”
מגמתנו היא הגשת מידע והעמדת כלים שיקלו על המלאכה המורכבת בפניה העולים נמצאים: לבחור בית ספר התואם למשפחה ולילד. באמצעות מנוע חיפוש, ניתן לקבל מידע אודות בתי הספר, שכבר קלטנו בבסיס המידע, תהליך שטרם הסתיים, בהתאם לעיר ולזרם החינוכי. הגולש יקבל כרטיס בית ספר מפורט הכולל אנשי קשר דוברי צרפתית.

בנוסף צירפנו לליבת האתר – מנוע החיפוש – מידע מגוון אודות :

• מערכת החינוך בארץ, הזרמים השונים, קצב החיים בבית הספר והפעילויות הבלתי פורמליות המשלימות את החינוך המוענק במסגרת בית הספר.
• בשלב ראשון החלטנו להתמקד בערים המקבלות מספר רב של משפחות העולות לארץ עם ילדים בגילאי חינוך חובה. כמובן שלפי דרישה נוסיף עוד ערים. תחת הפרק – ערים – תמצאו תיאור של חזון החינוך המוצהר של ראשי הרשות או מנהל מחלקת החינוך המקומית ואת הרשימה המלאה של בתי הספר בעיר.
• אלפון של עמותות, מוסדות ובעלי מקצוע דוברי צרפתית המעניקים שירות בין היתר לקהילת עולי צרפת.
• יחד עם התלמידים העולים ארצה, מגיעים גם הרבה מחנכים שחפצים להמשיך את מסלולם המקצועי בארץ והזקוקים למידע אודות התהליך שעליהם לעבור עד שתנתן להם הזכות ללמד בארץ ולכן אנו מפרסמים כאן את המידע עבור אותם מורים ומחנכים עולים.
• מסלול החינוך והלמידה אינו מסתיים בבגרות וכבר במהלך הלימודים בכיתות התיכון, מוטל על תלמידי ישראל להתענין ולהתכונן לקראת השלב הבא. על כן אנו מציגים כאן גם מידע בהתאם.

למרות המאמץ וההשקעה הן באיכות והן בכמות, ברור לנו כי עלולים ליפול אי-דיוקים או טעויות ואנו נודה לכל מי שיבחין בכך להפנות לתשומת ליבנו כדי שנוכל לתקן מהר ככל האפשר. בכוונתנו להמשיך ולהעשיר את האתר ולהוות בכך פלטפורמה מרכזית בתחום לתועלת מועמדי העליה והעולים החדשים. הצעות וביקורות בונות יתקבלו בברכה.

 תלמידים יוצאי צרפת במערכת החינוך

 

 

 

דניאל חפץ – חנוכה תשע”ז

 

Facebook AMI